Geoblog.pl    qkiss1    Podróże    2012 Tanzania    Przypływamy, odpływamy

Przypływamy, odpływamy

Tanzania
Tanzania, Paje

Okazało się, że jednak te $45 za 1.5h jazdy to wcale nie tak dużo; a cena benzyny tutaj to ok. 2500 TSH = ~3.5zł ale i tak wszyscy jeżdżą na oparach :D Wylądowaliśmy w Paje o dzień wcześniej niż planowaliśmy tak aby móc jutrzejszą ostatnią noc spędzić w Stone Town na wieczornym markecie. Przez to, że wciąż się tak ruszamy i przenosimy, pakujemy i szukamy atrakcji, odpada zupełnie nurkowanie. Jednak jakoś nam aż tego nie szkoda, widok na rajską plażę to rekompensuje. W Paje zdecydowanie widać przypływy i odpływy. Kiedy w Matemwe zastanawialiśmy się czy to już odpływ? W Paje zastanawialiśmy się czy wrócimy po obiedzie jak był przypływ. Paje od Matemwe odróżnia również standard. Nie tylko sam nocleg, bo z założenia miał być tańszy, ale cała plaża ma bardziej turystyczny wydźwięk. Jest to bądź co bądź zagłębie Kite’ów i podejrzewam, że w sezonie roi się tu od przystojnie opalonych blondynów :D

Praktyczne info:
Śpimy w Paridise Bungalows $55 za noc ze śniadaniem ale standard raczej 2** (w Matemwe płaciliśmy $80 a standard to 3*** i pół :D)
Posiłek na plaży: pizza, nodle, grilled: chicken, prawns czy Fish - 10-16000 TSH, najdroższa restauracja miała ceny do ok..22000TSH, zupy: 7000TSH
Drinki: mojito, caipirinia, sex on the Beach 7000-9000 TSH
Diving: 1 x dive $60; 2 x dive $100 (chodziliśmy i sprawdzliśmy szukając snorklingu :D)

NUBŁiKLN
NUBŁiKLN - 2012-09-27 20:35
Muszę przejąć wpisy bo NUM poleciała z NUBB do NUR do D a NUT ma WW z reprezentacją UKW i pewnie nie ma czasu.

NUT
NUT - 2012-09-28 10:44
NUT czyta, czyta..., ale tak się zastanawia, czy coś nie stało się z aparatem fotograficznym. Żadnych fotek!!!. Może nosorożec albo lew, albo inny dziki zwierz, którego nie można zobaczyć przez nie zabraną lornetkę, pożarł... Wracajcie cali i zdrowi. Buziaki.

NUT'
P.S.
NUM też - z całą NUR z nieco zaprzyjaźnionego D - czyta. Nawet był telefon w tej sprawie z D.

NUT
NUT - 2012-09-28 10:44