Geoblog.pl    qkiss1    Podróże    2010 Malezja, Filipiny, Singapur    Full Day Tour - Cameron Highlands

Full Day Tour - Cameron Highlands

Malezja
Malezja, Tanah Rata

Rano pakujemy sie do zdezelowanego LandRovera - przejazdzka po wertepach a potem trekking w poszukiwaniu kwiatu Rafflesi - te kwiaty zyja do 5 dni
gdy jeden przekwitnie przewodnik wyrusza w teren by odnalezc nowy. Odwiedzamy też wioskę Orang Asli (to tutejsi aborygeni) - gdzie pokazują nam jak strzelać z min.2m broni poprzez wydmuchiwanie zatrutej strzałki. Ludzie Orang Asli w ten sposób zabijają i jedzą czasem małpy (kto wie czy to prawda?)
droga powrotna przez blotniste wertepy okazala sie mega frajdą a
zdezelowane 4 by 4 znowu pokazaly na co je stac...Ania miała już dosyć. Były chwile w których wydawało się że auta dalej nie pojadą.
nastepnie czekała ns plantacja herbaty. przepiękna zieleń. Wyglądem przypomnało to sztruks :-) Potem zwiedzamy fabrykę herbaty BOH (Best of Higlands- kupiliśmy trochę to zrobimy po powrocie) i pijemy herbatkę na tarasie wodokowym z widokiem na zielony "sztruks"
Potem zwiedzamy plantację truskawek (dość dziwna) i znów zmęczeni wracamy do hostelu. Zajęło nam to cały dzień

Monik&Igor
Monik&Igor - 2010-02-18 22:05
te wertepy na pierwszych zdjęciach wyglądają zupelnie jak nasze zaspy śnieżne na drogach (np.jak Igrzyskowa:) - nawet tak samo brudne!

a jesli chodzi o tego gigant kwiata (niezłe makro!) - Qkiss - jeśli twierdzisz, że trudno je zobaczyć to czas udać się do okulisty! :P a jak one się nazywają tak by the way?

Łuki
Łuki - 2010-02-18 22:07
Phi tam, tyle kilometrów żeby pojeździć dżipem po błocie w koleiach.
Przez ostatnie tgodnie to codziennie miałem takie jazdy po śniegu. Wrażenia podobne raz się udało - raz nie, czasem trzeba było odkopywać, pchać, wyciągać.
Tyle, że czyściej śnieg nie brudzi tak jak błoto.

Nic tylko Wam pozazdrościć :)

geralt1
geralt1 - 2010-02-23 20:09
Tak, to prawda, Orang Asli jedzą małpy upolowane z tych dmuchawek:D Przeczytałem o tym na blogu Pawła Kilena (www.pawelk.geoblog.pl), który trafił do ich wiosek, tych prawdziwych, niekomercyjnych:P i Jadł z nimi pieczone małpki:D

A teraz kolejne pytanko:P Jak dostać się z Taman Negara do Cameron Highlands, ile to kosztuje, ile trwa, jakie są sposoby??:)

qkiss1
qkiss1 - 2010-02-24 16:37
Hej :D
nie watpimy w jedzone pieczone małpki ale na szczęście nas nie częstowano :D
jeżeli chodzi o transport to my skorzystaliśmy z usług firmy Han Travel i za potworną sumę 90RM/os przewieziono nas (z jedynie trzema przesiadkami) do Cameron. Problem w tym że tam nie kursują żadne autobusy lokalne i inna droga prowadziłaby przez Kuala Lumpur. Nie do końca wiem ile to by kosztowało.

qkiss1

Ania i Paweł