Geoblog.pl    qkiss1    Podróże    2010 Malezja, Filipiny, Singapur    Przez Manilę do Puerto Galera

Przez Manilę do Puerto Galera

Filipiny
Filipiny, Manila

Filipiny w naszym planie pojawiły się dość przypadkowo. Chcieliśmy na koniec tej "wyprawy" poplażować trochę i polenić się w nagrodę. Kiedy pierwszy plan z wyspą z Niebiańskiej Plaży (Tajlandia) nie wypalił, szukaliśmy dalej - wiadomość, że najpiękniejsze plaże w Malezji są na wyspie Langkawi dotarła do nas już po fakcie; znaleźliśmy tani lot z KL do Manili i padło na Filipiny. Przyznaję, że dopiero po zakupie biletu zacząłem czytać o Filipinach i dowiedziałem się to i owo. Najpiękniejsze plaze są w Puerto Princessa na wyspie Palawan, a to niestety jest za daleko od Manili do której mamy bilet. Nie ma jednak tego złego... Nasz hotel, plaża i wszystko wokół jest poprostu piękne. Zanim wsiedliśmy na prom do White Beach - kolejny szok:
Filipiny, a przynajmniej Manila i Pasaya to jakiś kosmos. Myślałem, że w Egipcie i KL ruch uliczny nie zna zasad, ale się myliłem. Tutaj, Jeepney`e (prywatne pół taxi pół bus przerobione z jeepa na coś co nie da się opisać, srebrne w kwiatki i graffiti), przescigają się z trzykołowymi motorami oraz resztą pjazdów. Chaos ogromny a to dopiero szósta rano. Syf (bez ogródek, to jedno z najbrzydszych miejsc jakie widziałęm, ale nie bez uroku). Po przejażdżce Jeepney`em przesiadamy sie na autobus który zabierze nas na prom. Do autobusu w czasie jazdy co chwile wsiada jakiś sprzedawca (najpierw pomarańcze, potem pączki; wsiadają i wysiadają w biegu - kosmos). Znalezienie busa na stacji Budraya w KL było ciężkie, ale tutaj cudem wsiedliśmy do odpowiedniego autobusu. Jak oni się odnajdują w tym chaosie?
Mam nadzieje ze uda nam sie zrobic zdjęcia w drodze powrotnej, ponieważ w tę stronę mielismy aparat schowany a w tym biegu i chaosie nie było nawet czasu na zwykłe siku :-) ;a co dopiero zdjęcia.

Ania
Ania - 2010-02-19 20:45
Mniemam, że czujecie sie już lepiej?
Wszystkie zdrowotne niedogodnosci poszły już w niepamięć?
A jeśli chodzi o chaos...
Qkisss- hallo, jesteś z Polski! Nie wierzę, że jest tam większy "zakręt" niż u Nas?!
Pozdroawionka z Krakowa!

qkiss1 - 2010-02-20 11:58
Juz jest dobrze jesli chodzi o zdrowie. Dzieki. Pozdrawiamy

rafalsz
rafalsz - 2010-02-20 13:58
A czemu nie wypalił Wam wypad do Maya Bay? Wyspy Phi Phi Le są w sumie niedaleko od Kuala Lumpur (w porównaniu do Filipin to już w ogóle). Mnie by się marzyło być na Niebiańskiej Plaży :)

qkiss1 - 2010-02-21 03:00
Na niebiańskiej plaży podobno jest tak, że ustawia się kolejka do zdjęcia w miejscu gdzie kręcono film... Nie wiem ile w tym prawdy, ale myślę, że może tak być.

Ania i Paweł
Zasoby: 112 wpisów112 121 komentarzy121 776 zdjęć776 0 plików multimedialnych0